Accident pe strada Chișinăului din mun.Hâncești
La 12 august 2018, aproximativ la ora 10:30, în municipiul Hâncești pe strada Chișinăului s-a produs un accident rutier cu implicarea a două automobile. Conducătorul auto în vârstă de 25 ani locuitor al raionului Leova, fiind la volanul automobilului de model Lexus nu a păstrat distanța la o trecere de pietoni, și-a lovit un alt automobil de model Honda CRV, condus de un bărbat în vârstă de 33 ani al raionul Hâncești.
Spre fericire a fost un accident neînsemnat și nu au fost înregistrate persoane traumate. Șoferul vinovat va fi sancționat conform prevederilor codului contravențional al RM. Informația a fost confirmată de către Ofițerul de presă al Inspectoratului de Poliție Hâncești, Vicol Cristina.
Mulțumim persoanelor care ne susțin: Alexandru Gomaniuc,Alina Sevastian,Sergiu Brăguță,Nina Cotovanu,Vlada Țoncu,Marina Dubceac,Alexandru Botnari.Alina Ochișor,Familia Panfil. Doina,Crina Ciobanu,Alina Vivat,Rodjero Svetlana,Luminița Smoleanic,Ion,Doina,Ana Cichi,Marianna Cociu,Nicolae și Cristina Iusco,MY KL,Cristina Vidrascu.