Bucuria sărbătorilor de Paști la grădinița nr.6 “Luminița” din Hîncești
Copilăria este cea mai frumoasă perioadă a vieții, iar copiii – cel mai mare dar pe care îl primim. În fiecare zi trebuie să ne reamintim cât de importantă este educația pentru viitorul unui copil și să acționăm pentru a le asigura un viitor mai bun!. Astăzi copilașii grădiniței nr. 6 ” Luminița” din mun. Hîncești au avut ocazia să simtă din plin bucuria sărbătorilor de Paști.
Datorită educatorilor cu suflet mare, care zilnic fac un lucru enorm!!! Grija, dragostea și atenția de care se bucură copilașii este de neprețuit!!! Comitetul părintesc vine cu un mesaj de felicitare către administrația grădiniței, dna Elizaveta Deliu și colectivul de educatori și ajutorii de educator ( Anastasia Buzu / Vataman – educator)
Fie ca această sărbătoare sa vă însenineze viața și sa va aducă iubire în inimă! Paște Fericit plin de liniște și înțelegere!!!
Mulțumim persoanelor care ne susțin: Alexandru Gomaniuc,Alina Sevastian,Sergiu Brăguță,Nina Cotovanu,Vlada Țoncu,Marina Dubceac,Alexandru Botnari.Alina Ochișor,Familia Panfil. Doina,Crina Ciobanu,Alina Vivat,Rodjero Svetlana,Luminița Smoleanic,Ion,Doina,Ana Cichi,Marianna Cociu,Nicolae și Cristina Iusco,MY KL,Marina Grițuc.Ion Panfil.