A.Botnari pentru HN24 ! Vom lua măsuri și cu taximetriștii care prestează servicii ilegal
Primarul Municipiului Hîncești Alexandru Botnari, a confirmat pentru HN24 că cunoaște despre situația unor șoferi de taximetrie, și că unii din ei prestează aceste servicii ilegal, iar măsurile luate nu se vor lăsa așteptate. A.Botnari: Avem poze, cunoaștem și datele lor, vom trimite aceste informații organelor competente pentru a fi luate măsuri cât mai rapid.
HN24 vă informează că pe lîngă cei care prestează servicii de taximetrie legal, sunt și din cei care oferă aceste servicii ilegal, iar unii din ei au și automobile și șoferi care lucrează tot pentru cei care activează tot ilegal.
Mai mult ca atît vrem să vă aducem la cunoștință că după ce a fost semnat documentul despre ceea că taximentriștii nu mai au voie să staționeze în regiunea Rogatca, după aproximativ o săptămînă de la semnarea documentului, taximetriștii au început din nou să staționeze neregulamentar în această regiune.
În urma situației cu taximetristul beat la volan,dar și alte plîngeri parvenite, Primarul mun.Hîncești, d.nul Alexandru BOTNARI a solicitat în mod de urgență să fie luat la control precum amplasarea taximetriștilor, dar și alte normalități care se cuvine să le respecte aceștia.
Mulțumim persoanelor care ne susțin: Alexandru Gomaniuc,Alina Sevastian,Sergiu Brăguță,Nina Cotovanu,Vlada Țoncu,Marina Dubceac,Alexandru Botnari.Alina Ochișor,Familia Panfil. Doina,Crina Ciobanu,Alina Vivat,Rodjero Svetlana,Luminița Smoleanic,Ion,Doina,Ana Cichi,Marianna Cociu,Nicolae și Cristina Iusco,MY KL,Marina Grițuc.Ion Panfil.Mariana Cociu.